آغاز تولید انبوه خودروی 301 از اواخر سال جاری
26 تیر 98 ساعت 05:02 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )

مدیرعامل ساپكو با بیان این كه 301 جدیرترین پلتفرم ایران خودرو و محصولی با استاندارد یورو5 است، از آغاز تولید انبوه این محصول اواخر سال جاری خبر داد.

آغاز تولید انبوه خودروی 301 از اواخر سال جاری

به گزارش ایكوپرس، منصور منصوری در مراسم آغاز تولید آزمایشی نخستین محصول جهاد خودكفایی پروژه 301 و بازگشایی نخستین سالن تولید چندمنظوره خاورمیانه سال رونق تولید را سال توسعه محصول، خودكفایی، كاهش وابستگی و رضایت مشتری برای گروه صنعتی ایران خودرو خواند و افزود: پروژه 301 بر همین مبنا در ایران خودرو تعریف شده كه در دو مدل LX و ALX با گیربكس های دستی و اتوماتیك تولید خواهد شد.
وی با تاكید بر برنامه ریزی برای صادرات این محصول اظهار كرد: بستر طراحی و ارتقاء دانش فنی برای توسعه قطعات از اهداف اصلی این پروژه بوده است.
مدیرعامل ساپكو با اشاره به سطح خودكفایی 61درصدی این خودرو در حال حاضر تصریح كرد: این عمق خودكفایی در ابتدای پروژه و زمان حضور پژویی ها 40 درصد بود كه پس از خروج این شركت از پروژه و با همت كارشناسان داخلی افزایش یافته است و برنامه داریم كه خودكفایی این محصول را به 80 درصد برسانیم.
وی از سرمایه گذاری 38 میلیون یورویی ایران خودرو در سالن بدنه سازی این خودرو خبر داد و گفت: این در حالی است كه پیش از این نیز 63 میلیون یورو سرمایه گذاری در حوزه قطعات و مجموعه ها صورت گرفته بود.
منصوری با بیان شاخص های اصلی انتخاب تامین كنندگان این پروژه و اعلام این خبر كه از میان 198 سازنده شناسایی شده برای این پروژه، با 96 سازنده قرارداد ساخت بسته شده است، تعداد قطعه سازان فعال در این پروژه را بصورت مستقیم و باواسطه 300 شركت برشمرد.
وی سهم ارزشی قوای محركه را از این خودرو 33 درصد دانست و گفت: با رویكرد ماژولار در خودكفایی و ساخت قطعات این خودرو موفق شده ایم از مجموع 1122 قطعه این خودرو بیش از 500 قطعه را داخلی سازی كنیم.
مدیرعامل ساپكو در پایان اضافه كرد: میزان تولید این خودرو در سال 99 به 50 هزار دستگاه خواهد رسید و برای سال 1400 نیز هدفگذاری ما 100 هزار دستگاه برآورد شده است.

 


توجه ایران خودرو به شركت های دانش بنیان ستودنی است
26 تیر 98 ساعت 05:01 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به راه اندازی خط تولید آزمایشی محصول ۳۰۱ گفت: باید در خودروسازی اول از همه دانش طراحی داشته باشیم، خودروسازی باید برای خودش هویت داشته باشد که الان درحال پیدا کردن این هویت است.

توجه ایران خودرو به شركت های دانش بنیان ستودنی است

به گزارش ایكوپرس، سورنا ستاری در مراسم افتتاح خط تولید آزمایشی ۳۰۱ گفت: ما فارغ التحصیلان فوق العاده ای داریم و دانش بالایی در شرکت های قطعه ساز داریم که تکنولوژی خوبی برای تولید قطعه دارند.
وی مهم ترین عامل را در مسیر موفقیت وجود راهبرد دانست و گفت: در ایران خودرو به صورت خاص اتفاقات بسیار خوبی افتاده که نتایج آن را خواهیم دید.
ستاری با اظهار خوشحالی از عملکرد ایران خودرو در مسیر توجه جدی به شرکت های دانش بنیان گفت: به خصوص در طراحی پلتفرم داخلی تلاش هایی صورت می گیرد که در آینده می توانیم خودرویی داشته باشیم که مردم از آن راضی باشند.
وی تاکید کرد: تا زمانی که به فکر وارد کردن پلتفرم و مونتاژ کردن باشیم این صنعت نیست بلکه کارخانه است که ایجاد اشتغال هم می کند، اما صنعت برای فارغ التحصیلان دانشگاهی ایجاد اشتغال می کند که باید به این سمت حرکت کنیم.
وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اگر قرار است محصولی از پژوهش و تحقیق بیرون بیاید، در آن پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بخش خصوصی باید حضور داشته باشد و با بودجه‌های دولتی محصولی از تحقیقات بیرون نمی‌آید.


صنعت خودرو از دو تحریم سر بلند بیرون آمد
26 تیر 98 ساعت 05:01 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )

رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در سال‌های اخیر صنعت خودرو كشورمان در گذر از تبعات دو تحریم سربلند بیرون آمد و تولید خودروی 301 از سوی ایران خودرو نشان داد كه این صنعت می تواند با تكیه با خودباوری و خوداتكایی راه روشن توسعه و پیشرفت را برای خود هموار كند.

صنعت خودرو  از دو تحریم سر بلند بیرون آمد

به گزارش ایكوپرس، عزیز اكبریان در مراسم افتتاحیه تولید ازمایشی 301 اظهار كرد: تحریم های شكننده ای علیه كشورمان در سالهای اخیر اعمال شد كه تحریم اخیر به دلیل اهمیتی كه این صنعت در همه بخش های كشور دارد در اولویت تحریم های آمریكا قرار گرفت اما بر خلاف انتظار آمریكا این صنعت توانست به روند رو به رشد و توسعه همه جانبه خود ادامه دهد.
وی ادامه داد: آمریكایی ها در این اندیشه بودند كه با تحریم صنعت خودرو این صنعت را به ورطه تعطیلی می كشانند، اما با تدبیر مدیران صنعت خودروسازی روند تلاش ها در این صنعت بر خلاف آنچه كه دشمنان ما می پنداشتند به خودباوری و بی نیازی از بیگانگان رسید.
اكبریان با این حال تاكید كرد كه مشكلات داخل كشور نیز گریبانگیر این صنعت شده است و  به نوعی از داخل كشور  نیز تحریم شده است، وقتی گمرگ قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی را ترخیص نمی كند و یا بانك مركزی ارز مورد نیاز این صنعت را تامین نمی كند این خود مصداق تحریم داخلی است.
 وی در همین رابطه گفت: البته تدبیر سران سه قوه و مهم‌تر از آن رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از رونق تولید سبب شد تا حدودی مشكلات این صنعت  كاهش یابد اما لازم است همه نهادها و سازمانها این صنعت را مورد حمایت قرار دهند.
اكبریان با تاكید بر اهمیت توجه جدی به تحقیق و توسعه در صنعت خودروسازی به عنوان یك عامل مهم در مقابله باتحریم ها از تلاش های ایران خودرو  در زمینه و  تعامل با مراكز علمی و شركت های دانش بنیان قدردانی كرد.
 ریییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریج كرد: این تعامل صنعت خودروسازی را قادر خواهد ساخت تا بتوانیم پلت فرم های داخلی طراحی و از كپی برداری از  پلت فرم های خارجی خودداری كنیم.
 وی در عین حال این موضوع را مورد تاكید قرار دارد كه دولت باید تلاش كند حمایت های قانونی  را از این صنعت مهم داشته باشد و زمینه های خصوصی شدن آن را فراهم كند و تجربه نشان داده است دخالت دولت در خودروسازی عملا نتایج سودمندی برای توسعه و خودكفایی در این صنعت را در پی نداشته است.


پروژه ۳۰۱ بدون حضور حتی یک فرد خارجی به ثمر رسید
26 تیر 98 ساعت 05:00 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )

دبیر انجمن قطعه سازان بابیان اینکه پروژه ۳۰۱ در سخت ترین زمان برای قطعه ساز و خودروسازی راه اندازی شده اصرار مدیرعامل ایران خودرو را عامل مهمی در به نتیجه رسیدن آن دانست.

پروژه ۳۰۱ بدون حضور حتی یک فرد خارجی به ثمر رسید

به گزارش ایکوپرس، مازیار بیگلو در مراسم افتتاح خط تولید آزمایشی محصول ۳۰۱، پیگیری اجرای پروژه را بسیار ویژه خواند و گفت: با هم‌افزایی که در مجموعه مدیران پروژه و قطعه سازان ایجاد شده پروژه به صورت کاملا شفاف پیگیری می شود.
وی تاکید کرد: وفادارترین قطعه سازان با وجود بحران مالی، از منابع خود برای به نتیجه رساندن پروژه همکاری کرده اند.
بیگلو ادامه داد: برای نخستین بار در تاریخ صنعت خودروی کشور است که هیچ فرد خارجی در پروژه حضور نداشته و ما به این موضوع افتخار می کنیم. فریادهای قطعه سازان که می گفتند ما می توانیم خودمان تولید کنیم و نیاز به شریک خارجی نداریم به نتیجه رسیده است.
وی با بیان اینکه اگر نتیجه تحریم خارجی این است، ما از آن استقبال می کنیم، از تحریم های داخلی انتقاد و تصریح کرد: آنقدر که تحریم‌های داخلی به ما صدمه زدند، از تحریم‌های خارجی آسیب ندیده ایم.
وی با اشاره به عدم پرداخت تسهیلات ارزی مصوب گفت: از آذرماه پارسال قطعه ساز و خودروساز را سردوانیده‌اند و این ربطی به تحریم ندارد.
دبیر انجمن قطعه سازان با اشاره به عدم همکاری صنایع زیرساختی در ارایه مواد اولیه مورد نیاز گفت: ما هم قبول داریم که باید از تولید سنتی خارج شویم اما لازمه آن خروج از روش های سنتی در ۶۰ صنعت دیگری است که قطعه ساز و خودروساز با آن در ارتباط است.
بیگلو تاکید کرد: ما دست خود را به سمت وزارت صمت و مجلس و سایر نهادها دراز می کنیم، تا با کمک و حمایت آنها پروژه های بزرگ‌تری را هم اجرا کنیم.


«امدادگلس» خدمتی به گستره تهران
26 تیر 98 ساعت 05:00 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )

با تکمیل ناوگان شرق تهران، خدمت «امداد گلس» که از بهمن‌ماه سال گذشته به‌صورت آزمایشی آغاز شده بود، اکنون به‌صورت رسمی در تمامی پایتخت به اجرا در آمد و به این ترتیب برای نخستین بار در کشور خدمات مربوط به تعویض و نصب شیشه خودرو در سبد خدمات امدادی مشتریان ایران‌خودرو قرار گرفت.

«امدادگلس» خدمتی به گستره تهران

به گزارش ایكوپرس، خدمت «امدادگلس» با هدف تعویض شیشه‌های خودروهای گروه صنعتی ایران‏خودرو در محل موردنظر مشتری، در حداقل زمان ممکن طراحی و اجرایی شده است. شرکت امدادخودرو ایران با دارا بودن بزرگ‏ترین ناوگان امداد خودرویی کشور در راستای توسعه خدمات امدادی و جلب حداکثری رضایت مشتریان، این خدمت جدید را به مجموعه خدمات نوین خود افزوده است.

مصطفی عامری مدیر مهندسی و کیفیت امدادخودرو ایران در این باره گفت: فاز نخست خدمت امدادگلس به‌ صورت آزمایشی در شهر تهران راه‌اندازی شد که با تکمیل ناوگان، گستره این خدمت در سراسر شهر تهران برای مشتریان قابل ارائه است. فاز بعدی این خدمت در حومه تهران و سپس در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه از برنامه‌های این خدمت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته خدمت امدادگلس تنها به تعویض شیشه منتهی نشده و خدماتی نظیر تعویض آینه‌ها و چراغ‌های خودرو در محل درخواست مشتری نیز در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر مهندسی و کیفیت امداد خودرو ایران با اشاره به مطابقت هزینه‌های استفاده از این خدمت با تعرفه‌های استاندارد این شركت افزود: خدمت امدادگلس برای مشترکین کارت طلایی به صورت رایگان (با فرانشیز ثابت 10 درصد) محاسبه می‌شود.

ثبت درخواست خدمت «امدادگلس» همانند دیگر خدمات امدادی این شرکت توسط شماره سراسری 096440و همچنین Web App  و سایت www.096440.com  جهت تعیین نوبت در دسترس مشتریان شرکت امدادخودروایران قرار گرفته است.


حضور فعال زنجیره تامین ایران خودرو در نخستین نمایشگاه ضرورت های ساخت داخل و رونق تولید
26 تیر 98 ساعت 04:58 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )

گروه صنعتی ایران خودرو در نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید،‌ با نمایش نیازمندی‌های زنجیره تامین و به منظور دعوت از سازندگان و شرکت های دانش بنیان برای همكاری در زمینه تعمیق ساخت داخل و كاهش ارزبری مواد و قطعات حضور فعالی خواهد داشت.

حضور فعال زنجیره تامین ایران خودرو در نخستین نمایشگاه ضرورت های ساخت داخل و رونق تولید

به گزارش ایكوپرس، این نمایشگاه كه در سال رونق تولید به همت وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار می شود،‌ زنجیره تامین ایران خودرو با هدف تبیین استراتژی های جدید گروه صنعتی ایران خودرو در رشد و توسعه زنجیره تامین، نمایش نیازمندی ها جهت استفاده از توانمندی های داخلی، تعمیق ساخت داخل و كاهش میزان ارزبری مواد و قطعات خودرو و همچنین توسعه محصولات جدید با استفاده از توان طراحی شركت های تامین كننده قطعات، حضور خواهد داشت.
برمبنای این گزارش، نمایش قطعات مورد نیاز در مگاماژول ها،‌ نمایش نیازمندی ها در بخش های قالب و ابزار، نیازمندی های مواد اولیه شامل مواد فلزی و غیرفلزی، ارایه فرآیند شناسایی، ارزیابی، انتخاب و ارتقای سازندگان و نمایش نیازمندی های شبكه تامین گروه صنعتی ایران خودرو برنامه عملیاتی ایران خودرو در این نمایشگاه خواهد بود.
افزون بر این، سامانه فراخوان جهاد خودكفایی كه در راستای تحقق اهداف و سیاست های تعیین شده در اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و همچنین بهره مندی از توان استعداد و دانش متخصصان متعهد كشور طراحی شده در دسترس مراجعین علاقه مند به حوزه طراحی و ساخت قطعه قرار خواهد گرفت.
ایران خودرو درصدد است تا در دوران سخت تحریم های ظالمانه به منظور حمایت از توسعه تولید ملی بر پایه فن آوری های برتر در عرصه صنعت از تمامی صنتعگران و دانشگاهیان و شركت های دانش بنیان و نخبگان برای همراهی در جهاد خودكفایی دعوت به همكاری كند. برهمین اساس این سامانه را در پایگاه اینترنتی شركت ساپكو تحت عنوان جهاد خودكفایی در دسترس كاربران قرار داده و در نمایشگاه ضرورت های ساخت داخل و رونق تولید نیز امكانات نام نویسی قطعه سازان واجد شرایط را فراهم كرده است.
در این سامانه فهرست قطعات مورد نیاز در زنجیره تامین ایران خودرو به همراه مشخصات فنی و جزئیات كامل در اختیار كاربران قرار گرفته است.
گفتنی است، زنجیره تامین ایران خودرو از 27 تا 30 تیرماه جاری در فضای هزار متر مربعی در سالن 38B نمایشگاه بین المللی تهران پذیرای بازدیدكنندگان از این نمایشگاه است. بخشی از قطعات دیزل نیز كه جزو نیازمندی های شركت ایران خودرو دیزل است نیز در همین سالن به نمایش درآمده است.


 


نظرخواهی
نحوه خدمات رسانی در امر فروش و پس از فروش نمایندگی پورمحمودی را چگونه ارزیابی میکنید؟
دیگر موارد
تعداد مطالب :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic