تبلیغات
نمایندگی مجاز 1937 ایران خودرو (پورمحمودی) - مطالب بهمن 1392
دنا،جدیدترین محصول ایران خودرو عرضه می شود
28 بهمن 92 ساعت 10:02 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
گروه صنعتی ایران خودرو پیش فروش محصول جدید دنا را از روز دوشنبه آغاز می كند.


به گزارش ایكوپرس، پیش فروش خودروی دنا از ساعت 10 صبح 28 بهمن ماه در نمایندگی­های مجاز ایران­خودرو و یا از طریق وب­سایت فروش اینترنتی ikco.iranecar.com آغاز می شود و به انتخاب مشتریان ازتیر تا آذر ماه سال آینده، تحویل خواهد شد.

پس از موفقیت­های خودروهای سمند، سورن و رانا، اینك خودرویی زیبا و لوكس با نام «دنا» به سبد محصولات ملی افزوده شد. این خودرو كه مجهز به امكانات پیشرفته روز دنیا از قبیل صندلی­­ جدید برقی، دكمه ­های كنترل روی فرمان، تهویه اتوماتیك و... است، آمیزه­ای از فناوری پیشرفته، طراحی مدرن و ایمنی بالا است و رفاه و آرامش را برای مشتریان خویش به ارمغان می­ آورد.

براساس این گزارش، ودیعه در نظر گرفته شده برای این طرح پیش فروش 200 میلیون ریال است و به مبلغ ودیعه فوق سود مشاركت روزشمار 20درصد تعلق خواهد گرفت.مبلغ مابه التفاوت نیز بر اساس قیمت مصوب شركت در موعد تحویل از طریق دعوتنامه به اطلاع مشتری رسانده خواهد شد.با توجه به اقبال مشتریان از ثبت نام های دهه مبارك فجر در ثبت نام مذكور نیز جهت هر یك از مشتریان تنها امكان ثبت نام براساس كد ملی ، یك دستگاه خواهد بود.

با توجه به گستردگی و سهولت استفاده از شبكه خدمات پس از فروش شركت ایران خودرو و گارانتی متمایز این خودرو و ارائه كارت طلایی 4 ستاره در خودرو «دنا» كه مشتریان گرامی با اطمینان خاطر كامل مشتریان از خدمات پس از فروش فراهم شده است.


اجرای طرح پشتیبان مشتری از سوی ایران خودرو
28 بهمن 92 ساعت 10:01 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
باآغاز اجرای طرح پشتیبانی از مشتری، مشتریانی كه اقدام به خرید محصولات ایران خودرو می كنند‍، به مدت یك سال از خدمات یك نفر پشتیبان بهره مند خواهند شد.


مهندس هاشم یكه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن بیان این مطلب گفت: برای افزایش كیفیت محصولات برنامه های متنوعی پیش بینی كرده ایم كه به اجرا گذاشته خواهد شد. وی اظهار كرد: رفتارهایی كه در سال های اخیر با مشتریان صورت گرفته اصلاح و جبران می شود. مشتریان حق دارند كه محصول جدید و باكیفیت استفاده كنند و ایران خودرو خود را ملزم به تامین خواسته های مشتریان می داند.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو كه در مراسم گشایش دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودروی اصفهان سخنرانی می كرد، خودروسازی را لكوموتیو صنعت ایران خواند و گفت: با رشد و توسعه این صنعت چندین صنعت دیگر نیز توسعه یافته اند. وی افزود: از جمله این صنایع فولاد و پتروشیمی است، به گونه ای كه مشتری و مصرف كننده بخش عمده تولیدات فولاد مباركه خودروسازان هستند. وی ادامه داد: راه سازی و صنایع جانبی آن از جمله سیمان نیز از صنایعی هستند كه از خودروسازی توسعه یافته اند. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، خودروسازی را پیشتاز سایر صنایع عنوان كرد و ضمن اشاره به اشتغال زایی این صنعت در جامعه افزود: با فرض نیاز سال آینده بازار خودرو به یك میلیون دستگاه خودرو، در صورت تولید داخلی این تعداد، علاوه بر حفظ سهم اشتغال، میزان ارزبری آن كم تر از یك میلیارد دلار خواهد بود. در صورتی كه واردات این تعداد خودرو بیش از ده میلیارد دلار ارز از كشور خارج می كند.


اهداء جایزه به نظرات كیفی


وی از اجرای طرحی برای افزایش كیفیت محصولات خبر داد و گفت: در این طرح مشتریان درباره كیفیت خودروها نظر می دهند و به نظراتی كه موجب بهبود كیفی محصولات شود جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.


مهندس هاشم یكه زارع تصریح كرد: برای برخی از پیشنهادات كه از نظر ریالی برای ایران خودرو صرفه جویی داشته باشد، كه البته سود آن در نهایت نصیب مشتری می شود، جوایز وی‍ژه ای درنظر گرفته شده است.


28 بهمن آغاز پیش فروش دنا


مهندس یكه زارع، از آغاز پیش فروش «دنا» محصول جدید ایران خودرو در 28 بهمن ماه خبر داد و گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته سالانه دو محصول جدید به بازار عرضه خواهیم كرد. وی تصریح كرد: با تنوع بخشی به محصولات، ویترین كاملی در اختیار مشتریان قرار می گیرد كه قطعا موجب افزایش رضایت مندی خواهد شد.


وی ادامه داد: از سال آینده خانواده 206 كه تولید آن در مقطعی با وقفه مواجه شده بود به خط تولید بازمی گردد و با تولید مجدد این خودرو رضایت مشتریان این محصول تامین خواهد شد.


توسعه زیرساخت های خودروسازی در استان ها


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، توسعه زیرساخت های خودروسازی در استان ها را رویكرد اصلی ایران خودرو در این بخش عنوان و خاطرنشان كرد: به جای افزایش ظرفیت های تولید، در زیرساخت های خودروسازی مانند موتور و گیربكس سرمایه گذاری خواهیم كرد. وی تاكید كرد: باید گذشته را چراغ راه آینده قرار دهیم و اشتباهات گذشته راتكرار نكنیم.


به جای تخریب كمك كنیم مشكلات صنعت خودرو حل شود


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه سخنان خود، تاكید كرد: به جای این كه صنعت خودرو و ارزش های آن را انكار كنیم همه دست به دست هم دهیم تا مشكلات آن برطرف شود. وی افزود: اگر این صنعت بیمار است باید كمك كنیم تا بیماری آن را برطرف كنیم.


هدف گذاری ایران خودرو برای صادرات 30 درصد تولیدات


مهندس یكه زارع صدور محصولات تولیدی ایران خودرو را از رویكردهای اصلی این گروه صنعتی دانست و گفت: با افزایش كیفیت محصولات، قصد داریم در سال 95، 30 درصد آن را به كشورهای دیگر صادر كنیم. وی این اقدام را افتخاری برای ایرانیان دانست و گفت: ایران خودرو خواهان سربلندی نام ایران در عرصه های جهانی است.


هرسال دو محصول جدید


مدیرعامل ایران خودرو، عرضه سالانه دو محصول جدید به بازار را از رویكردهای ایران خودرو عنوان كرد و افزود: با این اقدام برخی از قطعه سازان كه به مرز تعطیلی رسیده اند، احیا خواهند شد و با افزایش كیفیت قطعات و قیمت های مناسب، به سمت جهانی شدن حركت خواهند كرد.


وی اظهار امیدواری كرد با افزایش كیفیت، در افق 1404 ایران خودرو جزو 10 خودروساز اول جهانی باشد.


تولید داخل، راه نجات كشور


یكه زارع اظهار كرد: با واردات خودرو مخالف نیستیم اما راه نجات كشور را تكیه بر توان داخلی و تولید با  دست توانمند جوانان ایرانی می دانیم. وی افزود: با وجود منابع سرشار داخلی و نیروی كار جوان نیازی به واردات نداریم. وی اظهار امیدواری كرد: با حمایت دولت و مجلس و سایر مسوولان شاهد رشد و توسعه صنعت خودروسازی و حضور در بازارهای جهانی باشیم


ایران خودرو در احیای صنعتی اصفهان تاثیرگذار است
28 بهمن 92 ساعت 10:00 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
استاندار اصفهان ماموریت تعیین شده برای این استان را احیای موقعیت دو دهه گذشته دانست و گفت: اصفهان باید در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی به استان تراز اول كشور تبدیل شود و گروه صنعتی ایران خودرو می تواند در این راه نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

زرگرپور روی كار آمدن دولت تدبیر و امید را نویدبخش رونق دوباره صنایع در اصفهان ارزیابی و خاطرنشان كرد: مردم به دنبال تحول و امكانات بهتری هستند و زمینه تولید و توسعه امكانات نیز در شرایط فعلی فراهم شده است

رسول زرگرپور در عین حال تصریح کرد که استان اصفهان  نیز توانمند و زمینه های مناسبی برای انجام فعالیت های اقتصادی و صنعتی به ویژه در حوزه خودروسازی دارد که فرصتی مغتنم برای گروه صنعتی ایران خودرو به شمار می آید.

به گزارش ایکوپرس، استاندار  اصفهان در دهمین نمایشگاه بین  المللی صنعت خودرو اصفهان، در سالن نقش جهان این نمایشگاه که به طور کامل به گروه صنعتی ایران خودرو اختصاص یافته، حاضر شد و از غرفه تمامی شرکت و نمایندگی های این گروه دیدن کرد.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایکوپرس، برگزاری نمایشگاه و همایش های مختلف در استان اصفهان را یكی از مولفه های تبدیل شدن این استان به استان تراز اول ایران دانست و گفت: با توجه به جاذبه های توریستی، این شهر بهترین گزینه برای برگزاری نمایشگاه و همایش های مختلف به ویژه نمایشگاه خودرو است.

زرگرپور تاثیر برگزاری نمایشگاه در اصفهان را مثبت ارزیابی كرد و گفت: برگزاری نمایشگاه موجب معرفی توان‌مندی های استان به جامعه و پررونق شدن آن می شود.

وی ادامه داد: همكاری اصفهان با خودروسازان به ویژه ایران خودرو، همكاری دوسویه است؛ همان‌طور كه این استان زمینه سرمایه گذاری ایران خودرو را فراهم می كند این خودروساز نیز از امكانات فراهم شده بهره برداری كرده و در مسیر توسعه استان گام بردارد

استاندار اصفهان گفت: اصفهان از سرمایه گذاری صنایعی كه ارزش افزوده بالایی دارد استقبال می كند.

وی افزود: اصفهان دارای كلیه مزیت های سرمایه گذاری مورد نیاز خودروسازان به ویژه گروه صنعتی ایران خودرو است.

زرگرپور با بیان اینکه خودرو بخشی از زندگی مردم است، اظهار کرد: تنوع نوع و مدل خودروها به گونه ای شده كه بسیاری از مردم به ویژه قشر جوان جامعه علاقه زیادی به پی گیری اطلاعات آن دارند و باید در جهت تامین نیازهای جوانان این مرز و بوم تلاش كرد.


استاندار اصفهان با اشاره به توان‌مندی های این استان اظهار كرد: بیش از 10 هزار واحد كارخانجات بزرگ در این استان قرار دارد. 70 درصد فولاد، 50 درصد از صنعت سیمان و 27 درصد از فرآورده های نفتی كشور در استان اصفهان موجود است. همچنین 27 درصد از فرآروده های نفتی و 10 درصد از برق كشور را نیز تولید می كند. در كنار این صنایع، بخشی از پالایشگاه ها، نیروگاه ها، انرژی اتمی و صنعت هواپیمایی نیز در استان اصفهان قرار گرفته است.نمایش كیت اسپرت بدنه رانا
28 بهمن 92 ساعت 10:00 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
كیت اسپرت بدنه رانا برای اولین بار توسط شركت تجهیزات سفارشی ایران خودرو (آپكو) در نمایشگاه خودروی اصفهان در معرض دید عموم قرار گرفت.به گزارش ایكوپرس، كیت اسپرت بدنه رانا شامل هفت قطعه تزیینی كه از نظر استایل بیرونی موجب افزایش جذابیت این خودرو شده است در نمایشگاه خودروی اصفهان عرضه شده است. این مجموعه همچنین از نظر مكانیكی نیز تاثیرات مثبتی در عملكرد خودرو دارد.

برپایه این گزارش، شركت تجهیزات سفارشی ایران خودرو_ آپكو_ علاوه بر ارایه تجهیزات نوین رانا، كلیه محصولات خود را با 10 درصد تخفیف در نمایشگاه خودروی اصفهان به مشتریان عرضه می كند.

گفتنی است، شركت آپكو، از شركت های گروه صنعتی ایران خودرو،‌ به منظور پاسخ‌گویی به انتظارات مشتریان و خریداران خودرو و بهره مندی از خدمات و تجهیزات استاندارد تاسیس شده است. این شركت با ایجاد و توسعه مراكز تجهیزات جانبی و سفارشی سعی در برآورده كردن انتظارات مشتریان دارد.


تكمیل ظرفیت های فروش ایران خودرو در نمایشگاه اصفهان
28 بهمن 92 ساعت 09:59 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
ظرفیت های فروش تعیین شده از سوی معاونت بازاریابی و فروش ایران خودرو در نمایشگاه خودروی اصفهان تكمیل شد.
به گزارش ایكوپرس، با توجه به استقبال گسترده بازدیدكنندگان از دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودروی اصفهان، ظرفیت فروش محصولات ایران خودرو در این نمایشگاه تكمیل شد.

برپایه این گزارش، فروش ویژه نمایشگاه خودروی اصفهان كه از 23 بهمن ماه آغاز شد، با تكمیل ظرفیت ها پایان پذیرفت. معاونت بازاریابی و فروش ایران خودرو كه تعداد 14 نمایندگی برتر استان اصفهان را موظف به برگزاری برنامه فروش كرده بود پایان ثبت نام محصولات را اعلام كرد.

گفتنی است، در فروش ویژه نمایشگاه خودروی اصفهان محصولات مختلف ایران خودرو به صورت پیش فروش یك و دو ودیعه ای و تعداد محدودی نیز به صورت فروش فوری به مشتریان عرضه شد.


ثبت نام جدیدترین محصول ایران خودرو دیزل از ابتدای سال 93
28 بهمن 92 ساعت 09:56 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
با برنامه ریزی های صورت گرفته امکان ثبت نام جدیدترین محصول ایران خودرو دیزل با نام تجاری فوتون تا پایان امسال امکان پذیر خواهد شد.
به گزارش ایکوپرس از دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان، مدیر بازاریابی و فروش ایران خودرو دیزل با اعلام این خبر گفت: این خودرو که یکی از برندهای برتر خودروهای تجاری است، برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان در معرض بازدید کنندگان قرار گرفته است.

منوچهر مرادی با بیان اینکه کشنده فوتون با قدرت 420 اسب بخار، استاندارد آلایندگی یورو 4 به دست آورده است، ادامه داد: طراحی خطوط و فراهم بودن زیر ساخت های لازم شرایط تولید انبوه  این محصول را در سال آینده آماده کرده است.

گفتنی است کشنده فوتون دارای تجهیزات و امکاناتی مانند سیستم CPS، سان روف، مه شکن جلو و عقب، دو عدد تخت خواب، گرمکن سوخت و .... است.


واگذاری ایران خودرو سمنان به بخش خصوصی
19 بهمن 92 ساعت 10:38 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
گروه صنعتی ایران خودرو در راستای سیاست های اصل 44 قانون اساسی و رویكرد وزارت صنعت، معدن و تجارت،مجموعه تولیدی در حال تكمیل خود در استان سمنان را به بخش خصوصی واگذار كرد.
به گزارش ایكوپرس، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این جلسه گفت: یكی از سیاست های مهم دولت تدبیر توجه به بخش تولید و واگذاری امور اقتصادی به مردم است.


مهندس هاشم یكه زارع متذكر شد: پیرو سیاست های كلی نظام در خصوص واگذاری امور به بخش خصوصی از مدتی قبل مذاكره برای واگذاری مجموعه تولیدی سمنان را آغاز كردیم كه این مذاكره ها منجر به توافق های نهایی و انعقاد قرارداد شد.


 وی افزود: مالكان جدید مجموعه تولیدی سمنان تاكنون در خصوص واردات خودرو فعال بوده و این اتفاق خوبی است كه تصمیم گرفته اند وارد عرصه تولید شوند. این اتفاق خوب را باید به وزارت صنعت، معدن و تجارت تبریك گفت.


یكه زارع با بیان اینكه سرمایه گذاران بخش خصوصی كه با خرید مجموعه سمنان وارد عرصه تولید شده اند از این به بعد رقیب ما به شمار می آیند، افزود: ما از داشتن رقیب خوب لذت می بریم و حتی اعلام می كنیم كه آمادگی هر نوع حمایت و كمك به این رقیبی كه بتواند به صنعت و تولید كشور كمك كند را نیز داریم.


رئیس هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو نیز در جلسه واگذاری مجموعه تولیدی سمنان به بخش خصوصی اظهار كرد: دولت تدبیر و امید و وزارت صنعت، معدن و تجارت بر روی فعال كردن ظرفیت های اقتصادی و صنعتی كشور تاكید ویژه ای دارند و در این راستا یكی از محورهای اصلی را واگذاری امور به بخش خصوصی قرار داده اند.


محسن صالحی نیا افزود: امیدواریم فعالان بخش خصوصی كه گام در صنعت خودرو گذاشته اند بتوانند علاوه بر تولید محصولات كیفی در زمینه های مختلف از جمله فروش و خدمات پس از فروش نیز گام های موثری بردارند و به افزایش فضای رقابتی در كشور كمك كنند.


وی ادامه داد: مالكان جدید مجموعه تولیدی سمنان سابقه حضور چندین ساله در عرصه خودرو را داشته اند و این اطمینان وجود دارد كه براساس این تجارب فعالیت های تولیدی و توسعه ای مطلوبی داشته باشند. وزارت صنعت، معدن و تجارت و گروه صنعتی ایران خودرو نیز آمادگی هر نوع كمك، همكاری و حمایت از همكاران جدید بخش خصوصی را دارند.


سید محمدرضا گرامی رئیس هیات عامل و مدیرعامل شركت سرمایه گذار بخش خصوصی نیز ضمن تقدیر و تشكر از وزارت صنعت، معدن و تجارت و گروه صنعتی ایران خودرو كه با دید باز و ملی از این گروه استقبال كردند، افزود: مجموعه تولیدی كه ایران خودرو در استان سمنان ایجاد كرده یكی از بهترین خطوط تولید خودرو در كشور است و این موضوع مسئولیت ما را برای نقش آفرینی در صنعت خودرو بیشتر می كند.


گفتنی است، کارخانه ایران خودرو در شهرک صنعتی سمنان در زمینی به مساحت بیش از 50 هکتار جنب منطقه ویژه اقتصادی سمنان واقع شده است. عملیات راه‌اندازی خط تولید محصولات ایران‌خودرو سمنان با ظرفیت سالانه 120هزار دستگاه سالیانه در سال 1389 آغاز شد.


فاز نخست این پروژه شامل سالن های مونتاژ، تكمیل كاری ،انبار قطعات تولیدی و ساختمان های جنبی و تاسیسات زیر بنایی مورد نیاز بوده است كه اجرا شده است.


در برابر جامعه و مشتریان متعهد هستیم
19 بهمن 92 ساعت 10:37 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
قائم مقام ارشد مدیر عامل ایران خودرو گفت: ما در قبال مشتریان و جامعه متعهد هستیم و بر اساس این تعهد باید به درجه ای از كیفیت و تنوع محصول برسیم كه آمادگی و توان رقابت با خودروسازان جهانی را داشته باشیم.

به گزارش ایكو پرس عباس ملكی تهرانی، قائم مقام ارشد مدیرعامل ایران خودرو در جلسه معارفه مجتبی استاد رحیمی، معاون جدید كیفیت ایران خودرو در سخنانی تاكید كرد:در توسعه محصول باید دست به دست هم دهیم تا با حركتی جهشی خسارت‌هایی كه در چندسال اخیر ایجاد شده را در بازه زمانی كوتاه جبران كنیم.


ملكی تهرانی تاكید كرد: باید با صرف زمان و انرژی بیشتر و برنامه ریزی دقیق در كیفیت زنجیره تولید، به این مهم دست یابیم. همچنین نیاز داریم با نظارت بیشتر و در صورت نیاز جایگزینی قطعه سازان و تغییر منابع تامینی كه توانایی پاسخ‌گویی به نیاز ایران خودرو را ندارند، در كوتاه مدت كیفیت محصولات را به میزان زیادی افزایش دهیم.


مجتبی استاد رحیمی معاون جدید كیفیت ایران خودرو در این مراسم كیفیت را راهی بی پایان خواند و گفت: زیرساخت های لازم فراهم شده است و امیدوارم بتوانیم با همكاری كاركنان كیفیت با سرعت بیش‌تری در این مسیر حركت كنیم. وی افزود: ایران خودرو علاوه بر تیراژ باید در كیفیت هم برترین باشد، بنابراین تلاش های صورت گرفته با جدیت بیش‌تری دنبال خواهد شد.


استادرحیمی اظهار امیدواری كرد، با تلاش همكاران كیفیت و برنامه‌هایی كه تدوین شده و خواهد شد، فاصله ایجاد شده بین مشتری و خودروساز كاهش یابد و در نهایت منجر به آشتی مشتری و خودروساز شود.


وی تاكید كرد: كیفیت باید در خدمت تولید باشد و معاونت كیفیت به عنوان واحد پشتیبانی وظیفه دارد راه را به گونه ای هموار كند تا تولید با كیفیت بدون هر گونه دغدغه ای انجام شود.


استادرحیمی گفت: فعالیت های كیفی باید طوری زنجیره ارزش را در برگیرد كه بتوانیم هم در شاخص های كیفی و هم در شاخص رضایت مشتری همواره حرف اول را بزنیم. معاون كیفیت خاطرنشان كرد: ایران خودرو نباید رقیبی در داخل كشور داشته باشد، بلكه رقبای آن باید خودروسازان معتبر خارجی باشند و ان شاءا... با اجرای سیستم های طراحی شده و طراحی دیگر سیستم های مورد نیاز این هدف محقق خواهد شد.


پورمجیب، معاون طراحی پلاتفرم و محصول شد


 همچنین در حكمی از سوی مهندس هاشم یكه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، كیانوش پورمجیب به عنوان «معاون مدیرعامل در طراحی و توسعه پلاتفرم و محصول» منصوب شد.


در مراسمی كه برای معارفه معاون طراحی و توسعه پلتفرم و محصول برگزار شد، پورمجیب، تنوع محصول و نهایتا افزایش رضایت از محصولات را از مهم ترین اولویت های كاری خود  برشمرد.


وی خواستار آن شد تا معاونت طراحی و توسعه پلتفرم و محصول، از ابتكار عمل برای توسعه تكنولوژی و هدایت سرمایه گذاری های داخل شركت وسازندگان  جهت رسیدن به اهداف استراتژی های محصول ایران خودرو برخوردار شود. 


پورمجیب، طراحی و توسعه پلتفرم را لكوموتیو صنعت خودرو دانست و گفت: تولید محصول جدید نیازمند قدرت رهبری، ابتكار و ایجاد كارراهه است. معاون طراحی و توسعه پلتفرم و محصول، ارتباط با شركت های مطرح داخلی و خارجی و دانشگاه ها و سازندگان مطرح جهت انتقال تكنولوژی  را از برنامه های اساسی این معاونت دانست و گفت: در خصوص توسعه محصولات جدید اقدامات خوبی در مركز تحقیقات موتور، ساپكو و معاونت استراتژی صورت گرفته كه  هم‌افزایی این اقدامات در راس امور این معاونت می باشد.


معاون جدید مهندسی فرایند تولید منصوب شد


در حكم دیگری از سوی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، علی رحیمی به سمت «معاون مدیرعامل در مهندسی فرایند تولید» منصوب شد.


رحیمی از سال 1366 در ایران خودرو مشعول به كار بوده و قبل از انتصاب به سمت معاونت مهندسی فرایند تولید، معاونت مهندسی خودرو را بر عهده داشت.


شایان ذكر است، معاونت مهندسی فرایند تولید شامل سه مدیریت با عناوین مهندسی فرایند خودرو، برنامه ریزی توسعه و كنترل مهندسی و مهندسی فرایند پرس و بدنه بود كه در ساختار جدید، مدیریت های مهندسی فرایند خودرو و پرس و بدنه ادغام شده و «مدیریت مهندسی فرایند تولید» نام گرفته است.


گفتنی است، مجتبی استاد رحیمی دارای تحصیلات كارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت و كارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از سازمان مدیریت صنعتی است. وی كه دارای 23 سال سابقه كاری در صنعت خودرو است، 10 سال در شركت سایپا دیزل از سطح كارشناسی تا قائم مقام مدیر و مدیر مهندسی سیستم ها مشغول كار بوده است. استاد رحیمی در 13 سال اخیر و قبل از ورود به ایران خودرو در شركت پارس خودرو فعالیت داشته است.مدیر كیفیت، قائم مقام مدیر كیفیت، قائم مقام معاون تولید و معاون تضمین كیفیت مهم ترین جایگاه های مدیریتی وی در 13 سال اخیر بوده است. همچنین وی عضویت در هیات مدیره شركت صنایع ایران در گروه خودروسازی بهمن را نیز در كارنامه حرفه ای خود ثبت كرده است.


همکاری های جدید با خودروسازان خارجی هوشیارانه تر خواهد بود
19 بهمن 92 ساعت 10:36 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
دور جدید همکاری صنایع خودروسازی ایران با فرانسه با نگرش تازه ای خواهد بود و شرکای فرانسوی باید ضمن در نظر داشتن منافع ایران، به شیوه برد - برد همکاری کنند.

به گزارش ایكوپرس، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در حاشیه همایش اقتصادی سرمایه گذاری ایران و فرانسه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب، گفت: شرکای فرانسوی دوسال شرکت های ایرانی را تنها گذاشتند و از این بابت خسارت هایی به خودروسازان ایرانی وارد آمد که در دور جدید همکاری ها باید جبران شود.


 مهندس هاشم یکه زارع افزود: این تجربه که با اعمال تحریم ها و رفتن شرکای خارجی، صنعت خودروسازی ما به مرز نابودی رسید، نباید دوباره تکرار شود و هر شرکتی که طرف تجاری خود را تنها گذاشته باید جبران خسارت کند.


 وی یادآور شد: این خسارت ها لزوما مالی نیست، بلکه اگر در گذشته قطعات «سی.کی.دی» ارسال می شد و ما مونتاژ می کردیم، این بار همکاری ها باید به گونه ای باشد که خودروهای مشترک طراحی و تولید کنیم و به بازارهای صادراتی آن ها نیز دسترسی داشته باشیم.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به تمایل شرکت هایی از کشورهایی مانند آلمان، ژاپن و کره برای از سرگیری همکاری های قدیم یا آغاز همکاری های جدید در صنایع خودروسازی ایران، اظهار كرد: در فضای تحریم، چین تنها کشور فعال در صنعت ایران بود و شرایط رقابتی نداشت اما با ورود اروپایی ها فضا برای چین نیز رقابتی تر می شود.


وی خواستار سرمایه گذاری شرکای اروپایی در طراحی خودرو و خرید سهام خودروسازی های ایرانی شد و گفت: با طراحی محصولات مشترک و افزایش تولید، شرکت های ایرانی جذابیت بیشتری برای خرید سهام خودرو سازان از سوی  اروپایی ها دارند .


دنا تیر 93 به بازار می آید


ایران خودرو در سال آینده سه خودروی سواری جدید را به بازار عرضه می کند كه نخستین آنها یعنی محصول جدید دنا در تیرماه 93 تحویل مشتریان می شود.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص برخی اظهارنظرها پیرامون كاهش قیمت خودرو نیز گفت: قیمت خودرو ارتباطی با مذاکرات و همکاری های جدید ندارد، بلکه حاصل ترکیبی از عوامل مختلف از جمله قیمت ارز و همچنین قیمت مواد اولیه و هزینه های عملیاتی است.


 مهندس یكه زارع ایران خودرو دیزل را نیز بزرگترین سازنده خودروهای تجاری در خاورمیانه توصیف کرد و از شرکت های فرانسوی خواست در این بخش نیز سرمایه گذاری و همکاری کنند.


وی افزود: ایران خودرو دیزل با برخورداری از شرکت های ایدم، محور خودرو و چرخشگر که به ترتیب موتور، اکسل و گیربکس تولید می کنند، از توان تولید و تامین قوای محرکه خودروهای تجاری برخوردار است.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اضافه كرد: شرکت چرخشگر شریک «زد.اف» آلمان است و گیربکس هایی تحت لیسانس این شركت تولید می کند كه با این زیرساخت ها، فضای بسیار خوبی برای همکاری در بخش خودروهای تجاری نیز وجود دارد.


هاشم یکه زارع در پایان در خصوص مالکیت ایران خودرو در 33 درصد سهام بانک پارسیان، اظهار کرد: عزم جدی برای واگذاری این سهام را داریم.


فروش ویژه محصولات ایران خودرو به مناسبت دهه فجر
12 بهمن 92 ساعت 12:05 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
شركت ایران خودرو به مناسبت ایام دهه فجر، محصولات خود را با شرایط ویژه در راستای تامین خواسته و رضایت مشتریان و نمایندگان عرضه می كند.


به گزارش ایكوپرس، بر اساس اعلام معاونت فروش و بازاریابی به نمایندگی های سراسر كشور كه از 12 تا 22 بهمن اعتبار دارد، تمامی محصولات این طرح بجز گروه پارس، سمند و رانا، از امكان انتخاب كارت طلایی یك ستاره با ٢۵ درصد تخفیف برخوردارند و  مشتریان می توانند در صورت تمایل آپشن مولتی رهیاب را به مبلغ سه میلیون ریال انتخاب كنند.لازم به توضیح اینكه فروش ویژه بهمن ماه ایران خودرو از ساعت 10 صبح روز یكشنبه 13 بهمن ماه فعال خواهد شد.


بر اساس این گزارش، برای بهره برداری مشتریان و توزیع مناسب، ثبت نام صرفا یك فقره به ازای هر كد ملی و تنها برای مشتریان حقیقی  امكان پذیر است.


معاونت فروش و بازاریابی به نمایندگی های مجاز تاكید كرده  است، انصراف از خرید بدون احتساب سود و یا جریمه ممكن است و موعد تحویل ذكر شده برای فروش فوری نقدی،  تنها در صورت تحویل پرونده ظرف ۴٨ ساعت تعیین شده است.


ثبت نام فقط به صورت اینترنتی و از طریق وب سایت های  ikco.iranecar.com   و www.ikco.com  صورت می گیرد و  نمایندگان هنگام ثبت نام از مشتریان حتما باید مدارك مورد نیاز برای احراز سكونت را مد نظر قرار داده و بر اساس آن اقدام كنند.


آمادگی ایران خودرو برای تامین تاكسی های ناوگان حمل و نقل شهری
12 بهمن 92 ساعت 12:03 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با وجود همه موانع و مشكلاتی كه در امر تولید خودروسازان وجود دارد، ایران خودرو آمادگی تامین خودروهای مورد نیاز ناوگان حمل و نقل شهری كشور را دارد.


به گزارش ایكوپرس، عبدالله بابایی با اشاره به همكاری های گروه صنعتی ایران خودرو با دیگر دستگاه ها و نهادهای كشور از جمله ستاد مدیریت حمل و نقل وسوخت كشور، اظهار كرد: ایران خودرو در سال های گذشته نیز نسبت به تولید و عرضه خودروهای مورد نیاز ناوگان تاكسیرانی كشور اقدام كرده و سهم قابل توجهی از تاكسی های كشور را محصولات این شركت به خود اختصاص داده اند.


وی افزود: مشاركت ایران خودرو در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده به شكلی بوده است كه بیش از 1800 میلیارد ریال مطالبات معوقه از سال 85 تا كنون به این شركت پرداخت نشده كه این امر باعث تشدید مشكلات ناشی از كمبود نقدینگی برای ایران خودرو شده اما با این وجود آمادگی داریم تا خودروهای مورد نیاز برای جایگزینی محصولات فرسوده را تامین كنیم.


معاون فروش ایران خودرو اضافه كرد: نگاه ایران خودرو به سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های كشور همواره نگاه ملی و در راستای اهداف و منافع كشور بوده است. در مقابل انتظار داریم دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای مختلف نیز با همین رویكرد در تحقق برنامه های كشور مشاركت كنند تا در روند انجام امور طرفین خللی وارد نشود.


وی با انتقاد از برخی هجمه های غیر كارشناسی به خودرو سازان در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی متذكر شد: اگر برخی اصرار بر واردات تاكسی از خارج از كشور دارند، مشكل را متوجه خودرو سازان نكنند.


بابایی به آمادگی برای اجرای جایگزینی کاتالیستها با همکاری شرکت ایساکو اشاره كرد و افزود: كاتالیست و كنیستر تاثیر بسیاری در كاهش آلایندگی هوا به ویژه در شهر تهران دارند و همانطور كه قبلا نیز اعلام شده این آمادگی وجود دارد تا در صورت تامین نقدینگی مورد نیاز نسبت به اجرای جایگزینی کاتالیستها با همکاری شرکت ایساکو اقدام كنیم.


مهم ترین رسالت ایران خودرو پیگیری جدی رضایت مشتریان است
8 بهمن 92 ساعت 09:22 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
قائم مقام ارشد گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که مهم ترین رسالت این شرکت پیگیری جدی و عمقی رضایت مشتریان است، افزود: در چند سال اخیر به واسطه محدودیت های پدیده آمده، کمبودهایی در انجام امور شکل گرفته و متاسفانه اعتبار خودروسازان را نزد مشتریان مخدوش کرده است که این موضوع باید در کوتاه ترین زمان ممکن جبران شود.


به گزارش ایکوپرس، مهندس عباس ملکی تهرانی در همایش نمایندگی های برتر خدمات پس از فروش ایران خودرو در شیراز اظهار کرد: برای جبران کاستی های گذشته، انجام امور اصلاحی از زنجیره تامین آغاز شده و در این مسیر با دستورات مدیرعامل گروه، حتی اگر تامین کننده ای نتواند در مدت زمان مشخص کیفیت مطلوب در قطعات را اعمال کند، به سرعت جایگزین خواهند شد.


وی افزود: اولویت گروه صنعتی ایران خودرو همواره استفاده از توان صنعتگران داخلی بوده و هست اما در صورتی که کیفیت مورد نظر ایران خودرو تامین نشود، از این خط قرمز عبور خواهیم کرد.


قائم مقام ارشد گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که قدم بعدی برای جبران اشکالات موجود در بخش تولید برداشته شده، افزود: تولید فعلی در اندازه ای است که مردم و بخش فروش ما نیاز دارند، اما در تحویل به موقع همین میزان تولید نیز به دلیل حساسیت هایی که روی کیفیت داریم، دچار مشکل شده ایم و لذا بخشی از تولیدات در انتظار چند یا حتی یک قطعه باقی می مانند.


ملکی تهرانی گفت: حلقه سوم در کسب رضایت مشتری که پیشانی و خط مقدم ایران خودرو نیز به شمار می رود، نمایندگان فروش و خدمات پس از فروش در استان های مختلف کشور هستند که حتی بار جبران و اصلاح اشکالات و کمبودهای دو حلقه اول را نیز به دوش می کشند.


وی افزود: تمام تلاش مدیران ایران خودرو این است که برند این شرکت به جایگاهی که در خور شان و سابقه تاریخی آن است، بازگردد.


ملکی تهرانی خطاب به نمایندگی های ایران خودرو گفت: دوره سختی را پشت سرگذاشته ایم و در حال طی کردن هستیم. دوره ای که باید به خاطر آن از مردم عذرخواهی کنیم. امیدواریم به زودی این دوران سپری شود و اخبار خوش مربوط به گذار از این دوره را نیز بشنویم.


قائم مقام ارشد گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: در سال های اخیر محدودیت ها و فضای حاکم بر اقتصاد کشور منجر به کاهش تولید در این صنعت شد؛ ضمن این که قدرت خرید مشتریان ما کاهش پیدا کرد و از سوی دیگر بر کیفیت محصولات تولیدی نیز تاثیر منفی گذاشت.


وی ادامه داد: همه این موارد باعث شد تا سه گروه «سهامداران»، «اعضای خانواده و کارکنان گروه صنعتی ایران خودرو» و «دولت و جامعه» متضرر شوند که در این میان زیان مردم از هر چیزی برای ما سخت تر و دردناک تر و جبران آن با اهمیت تر است.


ملکی تهرانی در ادامه یک بار دیگر از مردم به خاطر کاستی های ناشی از فشارها و محدودیت های چند سال اخیر عذرخواهی کرد و از همه اعضای گروه صنعتی ایران خودرو از جمله شبکه نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش خواست تا تلاش خود را برای جبران این شرایط به کار گیرند.


وی در پایان از نمایندگان فروش و خدمات پس از فروش ایران خودرو خواست پیشنهادها و نظرات خود در جهت رفع موانع و قوانین دست و پاگیر را ارائه کنند تا در جلساتی که به همین منظور تشکیل می شود، مطرح و به سرعت اصلاح گردد.


اجرای رایگان نخستین سرویس دوره ای


مدیرعامل شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو - ایساکو-  نیز در این همایش از اجباری شدن سرویس های دوره ای محصولات ایران خودرو در مدت زمان گارانتی خبر داد و گفت: ازسال آینده اولین سرویس دوره ای گارانتی محصولات تولیدی ایران خودرو برای همه مشتریان به صورت رایگان و سایر سرویس های این دوره اجباری خواهد بود.


علی نمکین اظهار کرد: اجرای این طرح علاوه بر این که روند کاری نمایندگی های خدمات پس از فروش را منظم تر و منسجم تر خواهد کرد، باعث کاهش خرابی های محصولات نیز خواهد شد.


وی عدد رضایت مشریان ایران خودرو از خدمات پس از فروش را 764 از هزار در سه ماه دوم سال جاری اعلام کرد و گفت: برای سال آینده دست یافتن به عدد 800 را در دستور کار قرار داده ایم که اگر چه هدفی چالشی است، اما اطمینان دارم قابل تحقق است.


مدیرعامل ایساکو گفت: امسال نمایندگی های خدمات پس از فروش ایران خودرو بالاترین رکورد فروش قطعات در 37سال گذشته را شکسته و از عدد 7600 میلیارد ریال عبور کردند.


به گفته وی سهم شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو در بازار قطعات یدکی در 9ماه از سال جاری 5/63 درصد بوده است.


مدیرعامل ایساکو شبکه نمایندگی های ایران خودرو را قدیمی ترین، توانمندترین و گسترده ترین شبکه خدمات رسانی صنعت خودروی کشور توصیف کرد و گفت: این شبکه در طول سال های متمادی، همواره پشتیبان مطمئن خانواده بزرگ محصولات ایران خودرو بوده و توانسته تا حد زیادی رضایت مشتریان خود را حلب کند.


تقدیر از نمایندگان برتر


در همایش نمایندگی های برتر فروش و خدمات پس از فروش ایران خودرو در شیراز یکی از نمایندگان شیراز به عنوان شهر میزبان و یکی از نمایندگان اصفهان به عنوان پیشکسوت عرضه خدمات پس از فروش ایران خودرو سخنرانی کردند. همچنین از 12 نمایندگی برتر ایساکو در سطح کشور نیز با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.
 


نظرخواهی
نحوه خدمات رسانی در امر فروش و پس از فروش نمایندگی پورمحمودی را چگونه ارزیابی میکنید؟
دیگر موارد
تعداد مطالب :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :