آغاز تولید انبوه خودروی 301 از اواخر سال جاری
26 تیر 98 ساعت 05:02 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )

مدیرعامل ساپكو با بیان این كه 301 جدیرترین پلتفرم ایران خودرو و محصولی با استاندارد یورو5 است، از آغاز تولید انبوه این محصول اواخر سال جاری خبر داد.

آغاز تولید انبوه خودروی 301 از اواخر سال جاری

به گزارش ایكوپرس، منصور منصوری در مراسم آغاز تولید آزمایشی نخستین محصول جهاد خودكفایی پروژه 301 و بازگشایی نخستین سالن تولید چندمنظوره خاورمیانه سال رونق تولید را سال توسعه محصول، خودكفایی، كاهش وابستگی و رضایت مشتری برای گروه صنعتی ایران خودرو خواند و افزود: پروژه 301 بر همین مبنا در ایران خودرو تعریف شده كه در دو مدل LX و ALX با گیربكس های دستی و اتوماتیك تولید خواهد شد.
وی با تاكید بر برنامه ریزی برای صادرات این محصول اظهار كرد: بستر طراحی و ارتقاء دانش فنی برای توسعه قطعات از اهداف اصلی این پروژه بوده است.
مدیرعامل ساپكو با اشاره به سطح خودكفایی 61درصدی این خودرو در حال حاضر تصریح كرد: این عمق خودكفایی در ابتدای پروژه و زمان حضور پژویی ها 40 درصد بود كه پس از خروج این شركت از پروژه و با همت كارشناسان داخلی افزایش یافته است و برنامه داریم كه خودكفایی این محصول را به 80 درصد برسانیم.
وی از سرمایه گذاری 38 میلیون یورویی ایران خودرو در سالن بدنه سازی این خودرو خبر داد و گفت: این در حالی است كه پیش از این نیز 63 میلیون یورو سرمایه گذاری در حوزه قطعات و مجموعه ها صورت گرفته بود.
منصوری با بیان شاخص های اصلی انتخاب تامین كنندگان این پروژه و اعلام این خبر كه از میان 198 سازنده شناسایی شده برای این پروژه، با 96 سازنده قرارداد ساخت بسته شده است، تعداد قطعه سازان فعال در این پروژه را بصورت مستقیم و باواسطه 300 شركت برشمرد.
وی سهم ارزشی قوای محركه را از این خودرو 33 درصد دانست و گفت: با رویكرد ماژولار در خودكفایی و ساخت قطعات این خودرو موفق شده ایم از مجموع 1122 قطعه این خودرو بیش از 500 قطعه را داخلی سازی كنیم.
مدیرعامل ساپكو در پایان اضافه كرد: میزان تولید این خودرو در سال 99 به 50 هزار دستگاه خواهد رسید و برای سال 1400 نیز هدفگذاری ما 100 هزار دستگاه برآورد شده است.

 


می توانید دیدگاه خود را برای روابط عمومی شرکت بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 


نظرخواهی
نحوه خدمات رسانی در امر فروش و پس از فروش نمایندگی پورمحمودی را چگونه ارزیابی میکنید؟
دیگر موارد
تعداد مطالب :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic