صنعت خودرو از دو تحریم سر بلند بیرون آمد
26 تیر 98 ساعت 05:01 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )

رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در سال‌های اخیر صنعت خودرو كشورمان در گذر از تبعات دو تحریم سربلند بیرون آمد و تولید خودروی 301 از سوی ایران خودرو نشان داد كه این صنعت می تواند با تكیه با خودباوری و خوداتكایی راه روشن توسعه و پیشرفت را برای خود هموار كند.

صنعت خودرو  از دو تحریم سر بلند بیرون آمد

به گزارش ایكوپرس، عزیز اكبریان در مراسم افتتاحیه تولید ازمایشی 301 اظهار كرد: تحریم های شكننده ای علیه كشورمان در سالهای اخیر اعمال شد كه تحریم اخیر به دلیل اهمیتی كه این صنعت در همه بخش های كشور دارد در اولویت تحریم های آمریكا قرار گرفت اما بر خلاف انتظار آمریكا این صنعت توانست به روند رو به رشد و توسعه همه جانبه خود ادامه دهد.
وی ادامه داد: آمریكایی ها در این اندیشه بودند كه با تحریم صنعت خودرو این صنعت را به ورطه تعطیلی می كشانند، اما با تدبیر مدیران صنعت خودروسازی روند تلاش ها در این صنعت بر خلاف آنچه كه دشمنان ما می پنداشتند به خودباوری و بی نیازی از بیگانگان رسید.
اكبریان با این حال تاكید كرد كه مشكلات داخل كشور نیز گریبانگیر این صنعت شده است و  به نوعی از داخل كشور  نیز تحریم شده است، وقتی گمرگ قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی را ترخیص نمی كند و یا بانك مركزی ارز مورد نیاز این صنعت را تامین نمی كند این خود مصداق تحریم داخلی است.
 وی در همین رابطه گفت: البته تدبیر سران سه قوه و مهم‌تر از آن رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از رونق تولید سبب شد تا حدودی مشكلات این صنعت  كاهش یابد اما لازم است همه نهادها و سازمانها این صنعت را مورد حمایت قرار دهند.
اكبریان با تاكید بر اهمیت توجه جدی به تحقیق و توسعه در صنعت خودروسازی به عنوان یك عامل مهم در مقابله باتحریم ها از تلاش های ایران خودرو  در زمینه و  تعامل با مراكز علمی و شركت های دانش بنیان قدردانی كرد.
 ریییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریج كرد: این تعامل صنعت خودروسازی را قادر خواهد ساخت تا بتوانیم پلت فرم های داخلی طراحی و از كپی برداری از  پلت فرم های خارجی خودداری كنیم.
 وی در عین حال این موضوع را مورد تاكید قرار دارد كه دولت باید تلاش كند حمایت های قانونی  را از این صنعت مهم داشته باشد و زمینه های خصوصی شدن آن را فراهم كند و تجربه نشان داده است دخالت دولت در خودروسازی عملا نتایج سودمندی برای توسعه و خودكفایی در این صنعت را در پی نداشته است.


می توانید دیدگاه خود را برای روابط عمومی شرکت بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 


نظرخواهی
نحوه خدمات رسانی در امر فروش و پس از فروش نمایندگی پورمحمودی را چگونه ارزیابی میکنید؟
دیگر موارد
تعداد مطالب :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات