خودرو سازی ایران باید همگام با دنیا و رقبای منطقه ای خود حركت كند
3 مرداد 96 ساعت 03:44 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
معاون اول رییس جمهور با تاكید بر اینكه مسیر صنعت خودرو سازی و قطعه سازی و خدمات پس از فروش آن باید روز به روز اصلاح شود و بهبود پیدا كند، گفت: خدمات پس از فروش باید به قدری گسترده شود كه مردم در هر نقطه ای از كشور دغدغه مشكلات فنی خودرو را نداشته باشند.


  به گزارش ایکو پرس دكتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (سه شنبه) در آیین بهره برداری از كارخانه ایران خودرو كرمانشاه ضمن تبریك ایام مبارك میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س)، افتتاح ایران خودرو كرمانشاه را به مردم این استان تبریك گفت و افزود: طرح هایی كه امروز در استان كرمانشاه به بهره برداری رسید هر كدام می تواند نقش مهمی در توسعه كشور و به خصوص این استان ایفا كند.


 


معاون اول رییس جمهور صنعت خودرو سازی را یكی از صنایع پراهمیت و پیشران برشمرد و با تاكید بر ضرورت توجه به صنایع پیشران كشور تصریح كرد: اگر به صنایع پیشران آنطور كه باید توجه شود و این صنایع بتوانند با ظرفیت بالا به تولید بپردازند، زنجیره های پایین دست این صنایع نیز به حركت وادار شده و اشتغال زایی فراوانی بهمراه خواهد داشت.


وی با یادآوری اینكه صنعت خودرو سازی در ایران دوره ای طولانی را سپری كرده و امروز صدها هزار نفر در بخش های مختلف این صنعت مشغول به كار هستند، گفت: فرهنگی صنعتی، تحقیق و توسعه و طراحی خودرو بهمراه صنعت خودرو سازی به ایران آمد و امروز محصولات صنعت خودرو سازی در ایران روز به روز به بازارهای بین المللی صادر و محصولات قدیمی از صحنه خارجی می شوند.


دكتر جهانگیری افزود: البته این مسیر نیازمند اصلاحات است و مدیران صنعت خودرو سازی كشور نباید احساس كنند كه محصولات فعلی محصولاتی بی عیب و نقص است كه در اختیار مردم قرار می گیرد. صنعت خودرو سازی زمانی موفق است كه مشتری احساس كند خودرو هایی با استانداردهای بالا و بین المللی سوار شده است.


معاون اول رییس جمهور با بیان اینكه خوشبختانه امروز صنعت خودرو سازی كشور گام های بلندی را برداشته است، اظهار داشت: اینكه یك شركت معتبر بین المللی با خودرو سازان ایرانی شركت مشترك تاسیس و تولید مشترك می كنند امری بسیار مثبت و نقطه شروع صنعتی شدن در خودرو سازی كشور است.


وی خاطر نشان كرد: باید صنعت قطعه سازی و تولید خودرو در كشور به جایگاهی برسد كه در تولیدات مشترك بخش زیادی از قطعات ایرانی باشد.


دكتر جهانگیری تصریح كرد: خوشبختانه صنعت قطعه سازی ایران از توانمندی خوبی برخوردار است و مدیران صنعت خودرو سازی كشور باید قدر قطعه سازان را بدانند و مشكلات آنها را همانند مشكلات خود پیگیری كنند.


معاون اول رییس جمهور با بیان اینكه خودرو سازی صنعتی است كه نقش مهمی در اقتصاد ملی، سرمایه گذاری، اشتغال و رفاه مردم ایفا می كند، گفت: هدف گذاری ما برای افزایش رفاه مردم این بوده است كه هر خانواده حداقل از یك خودرو برخوردار باشد و با تلاش های صورت گرفته سرانه برخورداری از خودرو در كشور بسیار بالا رفته اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم كه باید برای رسیدن به آن جایگاه تلاش كنیم.


وی همچنین بر ضرورت خارج شدن خودرو های فرسوده تاكید كرد و اظهار داشت: یكی از جهت گیری هایی كه باید در دولت دوازدهم دنبال شود بهینه سازی مصرف انرژی است چرا كه مصرف انرژی در ایران با هیچ كشوری قابل مقایسه نیست و هم در میان خانوارها، هم در حمل و نقل عمومی و هم در صنعت میزان مصرف انرژی در ایران بسیار بالا است.


دكتر جهانگیری همچنین با اشاره به توسعه فناوری در كشورهای پیشرفته خاطر نشان كرد: رشد فناوری در دنیا بصورت لحظه ای است و خودرو ها به سمت هوشمند شدن حركت می كنند و ما نیز اگر دلسوز ایران هستیم باید به چنین آینده ای بیندیشیم و برای رسیدن به آن برنامه ریزی كنیم تا بتوانیم همگام با دنیا و رقبای منطقه ای خود در صنعت خودرو سازی پیش رویم


می توانید دیدگاه خود را برای روابط عمومی شرکت بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 


نظرخواهی
نحوه خدمات رسانی در امر فروش و پس از فروش نمایندگی پورمحمودی را چگونه ارزیابی میکنید؟
دیگر موارد
تعداد مطالب :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic