خدمات گارانتی


تعریف گارانتی

شرکت ایران خودرو با ارائه گارانتی ، ضمن جلب اطمینان مشتری به کیفیت خودرو ، رفع کلیه ایرادات ناشی از هر گونه خطا در ساخت و مونتاژ خودرو و قطعات آن را مطابق با شرایط زیر،در بازه زمانی و مسافت مشخص به صورت رایگان در هر یک از نمایندگی‌های مجاز تحت پوشش خود تضمین می‌نماید.

موارد تحت پوشش گارانتی
دوره گارانتی خودرو در کارت گارانتی خودرو درج گردیده است و خودرو از زمان تحویل به اولین خریدار مطابق با شرایط زیر تحت پوشش گارانتی می‌باشد.

توجه: کارت گارانتی خودرو همراه با سایر مدارک در زمان تحویل خودرو به مشتری تحویل شده و در صورت انقضای هر یک از شرایط مندرج در کارت گارنتی (مدت و یا کیلومتر) دوره گارانتی خودرو به پایان می‌رسد.

نکته:

زمان تحویل خودرو به اولین خریدار (مشتری) زمان شروع گارانتی می‌باشد و تاریخی است که بر روی کارت گارانتی درج شده است. در صورت مغایرت تاریخ مندرج در برگ گارانتی با تاریخ تحویل واقعی خودرو ، مشتری می‌تواند با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو و یا یکی از دفاتر منطقه ای ایران خودرو اصلاح تاریخ مورد نظر را درخواست نماید.

توجه:

هنگام مراجعه به نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو برای دریافت خدمات گارانتی ، همراه داشتن کارت گارانتی ، دفترچه راهنمای محصول و دفترچه گارنتی خودرو الزامیست.

توجه:
عدم سرویس دوره ای موجب ابطال گارانتی نمی‌شود.

 

سرویس قبل از تحویل
نمایندگی‌های مجاز موظف می‌باشند قبل از واگذاری و تحویل خودرو به مشتری ، بر اساس استانداردهای تعیین شده توسط کارخانه ، خودرو را پیش از تحویل به مشتری بررسی نموده و آن را در وضعیتی مناسب تحویل نمایند.

رادیو پخش و CD Playerدوره گارنتی رادیو پخش و CD Player بر اساس کارت ضمانت نامه ارایه شده از سوی سازنده آن بوده و ارایه خدمات در مراکز مجاز شرکت سازنده ارایه می‌شود.

موارد خارج از پوشش گارانتی:
توجه: موارد خارج از شمول گارنتی عمدتا ناشی از نگهداری نامناسب خودرور توسط مالک یا راننده می‌باشد ، لذا مراقبت و نگهداری مناسب از خودرو نه تنها از خارج شدن گارانتی خودرو جلوگیری می‌کند بلکه موجب عمو بیشتر خودرو شما نیز خواهد شد

1- خسارت ناشی از عوامل خارج از کنترل شرکت ایران خودرو

-خرابی ناشی از تصادفات و استفاده نا مناسب از خودرو

– استفاده از خودرو در مسابقات رالی ، سرعت و . . .

– هرگونه تغییرات در خودرو و تقویت آن ( تغییر در مشخصات محصول نظیر تغییرات موتور و . . .) یا حذف قطعات و جایگزین نمودن قطعات دیگر

– خسارت ناشی از حوادث و بلایای طبیعی نظیر زلزله ، صاعقه ، طوفان و غیره

– خرابی ناشی از آتش سوزی (بلایای طبیعی ، عمومی‌و غیر از نقص فنی) ، اغتشاش و شورش‌های اجتماعی و سیاسی

– صدمات ناشی از تردد خودرو در مسیرهای قیر پاشی شده ، نمک ریزی شده و عوامل بیرونی نظیر برخورد سنگ و شن با خودرو

– فشار آوردن بیش از حد به خودرو و تحمیل بار بیش از ظرفیت مجاز حتی برای کوتاه مدت

– خسارت ناشی از تعمیرات نامناسبی که توسط تعمیرگاه‌های غیر مجاز انجام شده باشد

– آسیب‌ها و صدمات ناشی از نصب هر گونه قطعات غیر اصلی

– جبران خسارات بدنه ، رنگ و تزیینات خودرو که ناشی از تصادفات و حوادث بوده و تعمیر شده باشند.

– نصب هر گونه قطعات زنگ زده که موجب بروز خوردگی و یا زنگ زدگی در سایر قطعات شود.

– وجود هر گونه گرده رنگ که ناشی از قرار گرفتن خودرو در یک محیط نا مناسب باشد.

– خرابی قطعات ناشی از هر گونه تعمیرات غلط بر بر روی خودرو نظیر جوشکاری و غیره

– هر گونه آتش سوزی در خودو به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی به هنگام تعمیرات و یا وقوع آتش سوزی به دلیل سهل انگاری و یا استفاده از قطعات غیر اصلی در تعمیرات انجام شده توسط تعمیرگاه‌های مجاز

– عدم مراقبت لازم از خودرو (شامل اجام سرویس‌های دوره ای ، مراقبت بدنه و . . . )

– استهلاک عادی قطعات (نظیر سایش عادی تیغه برف پاک کن در اثر استفاده)

– صدمات رنگ ناشی از برخورد سنگ ، شن ، ماسه و سایر موارد مشابه به بدنه

– تاثیر مواد پراکنده در محیط مانن سموم دفع آفات نباتی و غیره ، فضله پرندگان ، شیره درختان و همچنین عوامل جوی نظیر باران‌های اسیدی ، انواع آلودگی‌های زیست محیطی و سایر عوامل تاثیر گذار بر بدنه و رنگ خودرو

– فاسد شدن باطری به دلیل عدم استفاده از خودرو برای مدت طولانی

– پوسیدگی لاستیک خودرو ، قطعات و سایر قطعات لاستیکی به دلیل توقف طولانی خودرو و عدم استفاده از آن

– ایرادات ناشی از ریزش آب و یا سایر مایعات بر روی قطعات الکترونیکی نظیر رادیو پخش ECU و اتصالات آن

– ایرادات ناشی از رانندگی در عمق آب که باعث نفوذ آب به اجزا داخلی خودرو مانند موتور گردد.

– خسارات ناشی از قرار گرفتن خودرو در میدان‌های قوی الکترومغناطیسی و . . . (کنار پست‌ها و زیر دکل‌های فشار قوی انتقال نیرو)- خط افتادن شیشه جلو به دلیل خرابی برف پاک کن

– عمدی بودن خسارات وارد شده مانند سرقت یا استفاده اشخاص نامسئول

2- خسارات ناشی از عدم انجام تعمیرات مناسب و استفاده از سوخت و روغن نامناسب

– بروز هر گونه ایراد ناشی از استفاده از روغن ، مایعات ، فیلترهای روغن ، سوخت نامناسب و یا غیر استاندارد

– زنگ زدگی قطعات داخل موتور و همچنین رادیاتور به دلیل عدم استفاده از ضد یخ و آب بدون املاح (نظیر آب مقطر)

– هر گونه حادثه در خودرو به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی به هنگام تعمیرات و یا وقوع آتش سوزی به دلیل سهل انگاری و یا استفاده از قطعات غیر اصلی در تعمیرات انجام شده یا دستکاری در سیم کشی خودرو توسط تعمیرگاه‌های مجاز

– تخریب و عملکرد نامناسب قطعات موتور و همینطور رادیاتور به دلیل استفاده از آب‌های املاح دار که رسوبات آنها موجب بروز ایراد می‌گردد.

– عیوب ناشی از عدم انجام سرویس‌های دوره ای توسط مشتری در نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو

– استفاده از آب رسوب دار و روغن‌های نامناسب که منجر به خرابی سایر قطعات گردد.

توجه:
همانطور که ضد یخ ، نقطه انجماد آب موتور را کاهش می‌دهد نقطه جوش آن را نیز افزایش می‌دهد. بنابراین وجود ضد یخ مخصوص زمستان نبوده و باید در تمام فصول استفاده گردد.

توجه:

وجود ضد یخ موجب جلوگیری از زنگ زدگی قطعات می‌شود ، عیوب ناشی از عدم وجود ضد یخ مشمول گارانتی نخواهد بود.

3- استهلاک عادی

– استهلاک طبیعی خودرو ، فرسودگی ، رنگ پریدگی- هزینه ناشی از تعویض قطعات مصرفی

توضیح در خصوص قطعات مصرفی:
قطعات مصرفی به قطعاتی اطلاق می‌شوند که عمر آنها نسبت به سایر قطعات خودرو محدودتر بوده و به صورت عادی پس از گذشت مدتی محدود یا مقدار کارکرد خاصی مستهلک شده و بایستی تعویض شوند. استهلاک این قطعات رابطه مستقیمی‌با نحوه استفاده از خودرو توسط مالک (کاربر یا راننده خودرو) دارد. این قطعات نظیر لنت ترمز ، تیغه برف پاک کن ، شمع‌ها ، لاستیک ، صفحه کلاچ ، انواع لامپ‌ها ، فیوزها ، فیلتر بنزین و . . . می‌باشند.این قطعات در صورتی تحت پوشش گارانتی قرار می‌گیرند که تعویض آنها به دنبال برئز ایرادات واسطه همراه باشد به طور مثال اگر به دلیل وجود ایراد در دیسک ترمز ، لنت‌ها نیز معیوب شوند علاوه بر رفع ایراد دیسک ترمز ، تعویض لنت‌های ترمز نیز مشمول شرایط گارانتی خواهند بود اما از سوی دیگر چنانچه عدم تعویض به موقع لنت ترمز منجر به آسیب رسیدن به دیسک ترمز شود ، نا تنها لنت ترمز بلکه دیسک ترمز هم تحت پوشش گارانتی قرار نمی‌گیرد.

4- سرویس دوره ای

– عیوبی که بنا به تشخیص کارشناس فنی نمایندگی ناشی از عدم انجام به موقع سرویس‌های دوره ای باشد ، مشمول گارانتی نخواهد بود.

5- هزینه‌ها و خسارت پیامد یا اضافی

– هر گونه خسارت کالای فاسد شدنی در حال حمل به وسیله خودرو ، در صورتی که خودرو به دلیل بروز ایراد قادر به حرکت نباشد.

– هر گونه خسارت کالای در حال حمل بوسیله خودرو در صورت بروز حادثه یا تصادف

– هر گونه خسارت ناشی از نرسیدن به مقصد مورد نظر به دلیل خرابی خودرو

– جبران خسارات مربوط به پرداخت هزینه‌های آژانس و پارکینگ به مالکین ، در شهرها ، در صورت خرابی خودرو و تصمیم مشتری به توقف آن و یا استفاده از وسایل دیگر حمل و نقل بواسطه خرابی خودرو

– هر گونه خسارت ناشی از استفاده خودرو معیوب و با اطلاع قبلی

ابطال گارانتی

1- ابطال گارانتی خودرو
در شراط زیر گارانتی خودرو ابطال و نمایندگی‌ها از ارائه خدمات گارانتی به خودرو معذور خواهند بود

– در صورتی که پلاک شناسایی هویت اتومبیل محو شده و پلاک آن نیز مفقود شده باشد ، گارانتی خودرو لغو می‌گردد.

– دستکاری در کیلومتر شمار و تغییر مقدار کارکرد خودرو یا از کار انداختن کیلومتر شمار بنا به تشخیص کارشناس فنی شرکت در هنگام پذیرش خودرو در نمایندگی‌های مجاز ، در صورت دستکاری کیلومتر توسط کشتری گارانتی خودرو ابطال و کمشخصات آن به کلیه نمایندگی‌های مجاز اعلام خواهد شد.

– از کار افتاد ن کیلومتر شمارچنانچه کیلومتر شمار خودرو بدون خواست یا دخالت مشتری از کار افتاده باشد ،مشتری بایستی سریعا و دئر اولین فرصت ممکن برای رفع عیب آن به نمایندگی‌های مجاز مراجعه نماید در غیر این صورت گارانتی خودرو به صورت کامل ابطال خواهد شد.

– خودروهایی که در سانحه شدید یا آتش سوزی به صورت کلی خسارت ببینند ، حتی در صورت بازسازی کلی از پوشش گارانتی خارج می‌شوند.

– در صورت تغییر در کاربری تعریف شده توسط سازنده خودرو و تبدیل آن به خودروی مسابقه ، کار و غیره ، گارانتی خودرو ابطال می‌شود.

توجه:

در صورت اعلام فراخوان از سوی شرکت ایران خودرو ، اگر مالکین خودروهای شامل فراخوان در تاریخ مقرر به نمایندگی‌ها یا مکان‌های تعیین شده مراجعه ننمایند گارانتی خودرو به طور کامل ابطال خواهد شد.

توجه:

استفاده از قطعات غیر استاندارد یا تایید نشده توسط ایران خودرو ممنوع بوده و باعث ابطال گارانتی خودرو خواهد شد.

توجه:

هر گونه عیب و نقص وخسارات جانی و مالی وارده به مشتری و اشخاص ثالث که به دلیل تعویض یا نصب قطعات و سیستم‌های جانبی و یا دریافت خدمات خارج از شبکه رسمی‌و مجاز ایران خودرو ، توسط مشتری طی دوره ضمانت ایجاد شود ، از شمول قانون حمایت از مشتری خارج است و هیچ گونه حقی برای مشتری و اشخاص ثالث در برابر ایران خودرو ایجاد نمی‌کند.

2- ابطال گارانتی قطعات
– چنانچه در دوران گارانتی نسبت به تعویض قطعات و جایگزینی آن با قطعات غیر استاندارد یا متفرقه در تعمیرگاه‌های غیر مجاز اقدام گردد ، در صورتی که همان قطعه و یا سایر قطعات مرتبط با آن قطعه معیوب شوند قطعه مذکور و سایر قطعات متعلقه در آن مجموعه از پوشش گارانتی خارج خواهند شد

– کلیه قسمت‌های تغییر یافته بر روی خودرو توسط هنرکده‌ها ، آموزشگاه‌های رانندگی ، تعمیرگاه‌ها و سایر مراکز خدماتی متفرقه از گارانتی خارج خواهند شد. شرکت ایران خودرو تعهدی در قبال بروز اشکال در قسمت‌های مرتبط نخواهد داشت. بنابراین هر گونه آهن کشی ، تقویت شاسی خودرو ، موتور ، تقویت فنرها و یا اصلاح آنها نصب کولبر توسط مراکز خدماتی متفرقه ، استفاده از رینگ و لاستیک اسپرت (که مورد تایید ایران خودرو هنباشد) مجاز نمی‌باشد. در صورت نصب وسایل اضافی نظیر پروژکتور ، کیت‌های کاهش دهنده مصرف سوخت و بویژه دزدگیر غیر استاندارد و یا توسط عوامل غیر متفرقه و یا موسسات خدماتی غیر از مجموعه ایران خودرو که منجر به بروز عیب در سیستم‌های الکترونیکی و مکانیکی و یا بواسطه آن در سایر قطعات خودرو شود ، تحت پوشش گارانتی نخواهد بود.

– در صورتی که خودرو به روش تبدیل کارگاهی و با استفاده از کیت‌های تایید نشده توسط ایران خودرو ، کارگاه‌های غیر مجاز و نفرات غیر متخصص دوگانه سوز شود ، موارد ذیل شامل گارانتی نخواهد بود:

سیستم تعلیق ، سیستم ترمز ، دسته سیم ، مانیفولد هوای ورودی ، موتور ، ECU موتور و گاز کلیه اجزا و متعلقات مدار گاز

– گارانتی سیستم گاز خودرو تبدیل کارگاهی شده با استفاده از کیت‌های تایید شده توسط ایران خودرو ، با اتمام گارانتی خودرو به پایان می‌رسد.

 


نظرخواهی
نحوه خدمات رسانی در امر فروش و پس از فروش نمایندگی پورمحمودی را چگونه ارزیابی میکنید؟
دیگر موارد
تعداد مطالب :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic